mleczmasz Bydgoszcz

Mołdawia co warto zobaczyć

Mołdawia co warto zobaczyć

kwi 15, 2021

Niestety, o samej Mołdawii nie wiemy zbyt wiele. Głównie, miejsce te, kojarzy się z zespołem O-Zone, który przez pewien okres czasu był znany w Polsce.

Mołdawia co warto zobaczyć

Natomiast kibice piłkarscy, kojarzą zapewne także drużynę Sheriff Tiraspol, z którą jeszcze niedawno rywalizowała Legia Warszawa. Mołdawia jest obecnie krajem z najniższym poziomem PKB w Europie. To kraj, który niepodległość uzyskał w 1991 roku wraz z upadkiem Związku Radzieckiego, którego był częścią. Od tego czasu mierzy się ono z konfliktami, a mianowicie część Mołdawian chciałoby zjednoczenia z Rumunią, a swoje prawa do secesji zgłasza też Naddniestrze, czyli rejon zamieszkany głównie przez Rosjan i Ukraińców. Niemniej jednak Mołdawia należy do terenów, wartych odwiedzin i z pewnością wyjazd do tego kraju może zostać zapamiętany na długo, do którego z ogromną chęcią będziemy wracać myślami i wspomnieniami.

 

Zaletą tego miejsca, jest również to, że znajduje się nie tak daleko od Polski, dlatego zaledwie w kilkanaście godzin można do tego kraju dotrzeć za pomocą samochodu. Niezwykłą estetyką w Mołdawii, przyciąga wyjątkowe miejsce jakim jest – Monastyr Churchi, czyli przepiękna cerkiew z dziewiętnastego wieku. Wiele osób poleca także zobaczyć Naddniestrze. Jest to bardzo nietypowe miejsce – państwo, którego nie ma na mapie. W miejscu tym, można nabyć wiele gadżetów z czasów intensywnego komunizmu. Czy warto udać się do tego miejsca? Oczywiście, że tak. Wyjazd do Mołdawii, może być niezwykle inspirującym wydarzeniem nie tylko ze względu na egzotykę i tajemnice, które ten kraj sobie reprezentuje. Aby umiejętnie spędzić cały pobyt w tym regionie, a także idealnie zaplanować plan podróży, należy zaopatrzyć się w mołdawski przewodnik, dzięki któremu będziemy w stanie zwiedzić i zobaczyć te najbardziej popularne i najbardziej powszechne miejsca, znajdujące się w samym centrum, regionie, a także w okolicy. Każda wycieczka i zobaczone miejsce zostaje w pamięci do końca życia i chętnie wracamy do tych chwil.