mleczmasz Bydgoszcz

Sklep spożywczy online: gdzie kupować produkty spożywcze przez internet?

Sklep spożywczy online: gdzie kupować produkty spożywcze przez internet?

lis 22, 2020

Sklep spożywczy online: najlepsze miejsca na zakupy przez internet

Wraz z rozwojem technologii coraz więcej ludzi decyduje się na robienie zakupów spożywczych online. Czasem brakuje nam czasu na chodzenie po sklepach, a innym razem chętnie skorzystamy z wygodnej opcji, żeby odwiedzić sklep spożywczy online. W tym artykule przedstawimy miejsca, gdzie warto robić zakupy online i jakie korzyści i wady przynosi taka forma robienia zakupów.

 1. Sklepy spożywcze online – jak działają?
  Sklepy spożywcze online oferują nabywcą dostawę świeżych oraz trwałych produktów spożywczych do domu. W większości przypadków sklepy te posiadają swoje stacjonarne punkty, z których rozwożone są zamówione produkty. Klienci wchodzą na stronę internetową sklepu spożywczego, wybierają produkty, które pragną zamówić, i składają zamówienie. Wśród dostępnych produktów można znaleźć m.in. warzywa, owoce, wędliny, nabiał, wędliny i artykuły spożywcze. Zazwyczaj koszt dostawy zależy od odległości, w jakiej zamówienia mają zostać dostarczone.

 2. Zalety robienia zakupów spożywczych przez internet

 • Oszczędność czasu – nie musimy chodzić po sklepach, ani stać w kolejkach do kasy.
 • Prostsze porównanie cen – na stronach sklepów spożywczych online możemy łatwo porównać ceny różnych produktów i wybrać najbardziej opłacalną opcję.
 • Oszczędność pieniędzy – sklepy online posiadając mniejsze koszty działalności mogą być w stanie oferować niższe ceny na niektóre produkty niż sklepy stacjonarne.
 • Wygoda – zakupy spożywcze zrobimy w dowolnym miejscu i czasie – o ile mamy dostęp do internetu.
 1. Wady robienia zakupów spożywczych przez internet
  Niestety, robienie zakupów spożywczych online nie jest pozbawione wad. Należy zwrócić uwagę na drzemiące wady, takie jak:
 • Niepowodzenia w dostępności – produkt, który chcemy kupić może być wyprzedany.
 • Początkowe problemy z wyborem – zakupy w sklepie spożywczym online wymagają od nas przyzwyczajenia do nowego sposobu robienia zakupów.
 • Niemożliwość wyboru produktów najświeższych – na przykładowo: nie wybierzemy np., samych warzyw z jednego straganu.
 • Nieznajomy sprzedawca – jeśli nie mamy zaufania do konkretnej marki lub sklepu spożywczego internetowego niższe jest, że indywidualnie mamy zaufanie do sprzedawcy.
 1. W którejresj Sklepu zrobić zakupy spożywcze online?
  Na polskim rynku działa wiele sklepów spożywczych online. Wśród Starszych i najbardziej znanych marek, oraz sklepów prywatnych, jeden z wielu, wielu zasilony liderami rynkowymi. Podajemy listę kilku najlepszych i wartościowych sklepów spożywczych internetowych:
 • Alma Market – popularny sklep spożywczy stacjonarny z Polski, który oferuje swoje towary również online. Oferta sklepu jest bardzo szeroka, a ceny konkurencyjne w porównaniu do innych sklepów spożywczych w sieci.
 • Frisco – asortyment sklepu bazuje oczywiście na żywności, ale w ofercie znajdziemy również kosmetyki, produkty drogeryjne, wyroby świąteczne i wiele innych.
 • Auchan – właściciel jednej z największych sieci spożywczych w Polsce nie pozostaje w tyle za konkurencją i również uruchomił swoją linie sklepów spożywczych online.
 • Trafik – to sklep spożywczy online, który cieszy się powodzeniem wśród klientów zamieszkujących tereny podwarszawskie. Oferta sklepu obejmuje asortyment niezbędny w codziennym życiu, jak równieżartykuły spożywcze importowane z zagranicy.
 1. Podsumowanie – jakie sklepy spożywcze online warto wypróbować?
  Zakupy spożywcze online to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy szukają wygody i oszczędności czasu oraz pieniędzy. W Polsce działa wiele sklepów spożywczych online, w których oferta jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie miejsce, zarejestrować się, złożyć zamówienie i skorzystać z dostawy w wygodny sposób. Dobrze wybierzmy spośród kilku polecanych sklepów spożywczych: Alma Market, Frisco, Auchan czy Trafik.zyć z dostawy w wygodny sposób.